Bioderma – 5 najčastejších otázok o citlivej pleti

Citlivá pleť trápi čím ďalej viac žien. Môžu za to zmeny počasia, ale aj uponáhľaný životný štýl a početná chémia v kozmetike. Citlivá koža sa potom prejavuje začervenaním pleti, pálením alebo svrbením. Ako sa o takúto pokožku starať? Po ktorej kozmetike siahnuť a ktorej sa radšej vyvarovať? Prinášame vám odpovede na 5 najčastejších otázok o citlivej pleti, ktoré by ste mali poznať.

Ako poznám citlivú pleť?
Zdravá koža chráni telo pred vonkajšími vplyvmi a udržuje správnu hladinu hydratácie. Príčinou citlivej a intolerantnej pleti je najmä znížený prah tolerancie. Citlivá pleť nadmerne reaguje na vnútorné či vonkajšie podnety a prejavuje sa subjektívnymi pocitmi kožného nepohodlia: pnutie, svrbenie a pálenie. Citlivá pleť sa takto ľahko dehydratuje, následne je vnímavejšia k vonkajším vplyvom, akými môžu byť zmeny teplôt alebo nesprávne zvolené kozmetické produkty.Mám citlivú pleť. Čo s tým?
Hydratovať, hydratovať, hydratovať. Voda je základ zdravej a krásnej pleti, preto je potreba ju doplňovať zvnútra aj z vonku. Hydratácia je dôležitá práve preto, že spevňuje kožnú bariéru a tým zabraňuje prieniku škodlivých látok. Znižuje sa tak senzitivita pokožky, ktorá je potom menej náchylná k zápalu a podráždeniu.
Citlivosť pokožky sa môže meniť tiež s ročným obdobím, je dobré myslieť na dostatočnú ochranu pred ostrými slnečnými lúčmi a pred mrazom. Úplne vyvarovať by ste sa mali extrémnym klimatickým podmienkam, ako sú sauny alebo polária.

Akú kozmetiku môžem používať?
Poznáte ten pocit, keď konečne vyskúšate nový make-up, ktorý vám odporučila kamarátka a vaša pleť začne červenať, svrbieť a napínať sa? Bohužiaľ nie všetky kozmetické produkty sa totiž hodia pre každý typ pleti. Ako teda poznať vhodnú kozmetiku pre citlivú pleť?

Ideálne je používať také produkty, ktoré sú k pokožke jemné, rešpektujú jej prirodzené pH, pomáhajú hydratovať pleť a nezanechávajú ju suchú. Dermatológovia radia siahať po minerálnych make-upoch, pri odličovaní po micelárnych vodách, ktoré pokožku dokážu ukľudniť. Vyhnúť by ste sa mali mydlám a umývacím gélom, produkty na odličovanie by nemali obsahovať ani alkohol, parfumy, parabény či iné dráždivé látky. Pri výbere kozmetiky sa nebojte si nechať poradiť, alebo nakupujte priamo v lekárni.

Ako sa o citlivú pleť najlepšie starať?
Základom zdravej pleti je jej pravidelné čistenie. Behom dňa je naša pleť vystavená mnohým nepríjemným faktorom, smogom z áut, cigaretovému dymu a ani celodenný zhon jej neprospieva. Večer je preto potreba dôkladne odlíčiť všetok make-up a nechať pokožku odpočinúť a voľne dýchať. Nezabudnite ani na očistenie pleti každé ráno. V noci sa totiž koža regeneruje, odlupujú sa odumreté bunky a vzniká kožný maz. Urobte si z toho rituál – jednoducho pleť hydratujete, osviežite a prebudíte do nového dňa.

Pre odličovanie citlivej pleti je najvhodnejšie použiť micelárnu vodu. Micely totiž fungujú ako magnet. Viažu na seba nečistoty a kožný maz, rozpúšťajú make-up, vrátane toho vodeodolného a vďaka svojej štruktúre zanechávajú pokožku čistú a hydratovanú. Patentované zloženie micelárnej odličovacej vody Sensibio H2O s obsahom uhorkového extraktu, zlatej riasy a brezového cukru citlivosť pleti dokonca znižuje. Praktickým riešením na cesty sú aj Sensibio H2O micelárne obrúsky, ktoré plnia svoj účel rovnako dobre, ako micelárna voda.

Kto mi s citlivou pleťou môže pomôcť?
Zvýšená citlivosť pleti môže byť príznakom rôznych ochorení. K zvýšenej senzitivite pokožky môžu viesť dlhodobé alergické reakcie, zvlášť atopická dermatitída. Ak máte obavy ohľadne stavu vašej pleti, odporúčame sa obrátiť na vášho lekára alebo dermatológa. Pomoc s výberom vhodných prípravkov pre senzitívnu pokožku by vám mali tiež v lekárni.

Článok prevzatý z http://www.bioderma-sk.com/novinky/5-najcastejsich-otazok-o-citlivej-pleti

Napísať komentár

Vaša e -mailová adresa nebude zverejnená. Všetky polia sú povinné